vesti24.mk

Tag : Крвав четврток

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пепиќ: Се колнам во своите чест и вера дека не го удрив Села

admin
Во една од вибер-комуникациите помеѓу актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и обвинетиот пратеник Јохан Тарчуловски, кои јавното обвинителство денеска ги презентираше на рочиштето за...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Рускоска: Вчерашната ситуација со снимателите е едно големо недоразбирање

admin
На денешното рочиште за крвавиот четврток беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и вибер-комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од Собранието....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Тарчуловски до Мицкоски по апсењата за 27 април: Не е фер да се враќаме во Собрание додека не ги пуштат луѓето од притвор

admin
Во една од „вибер“ комуникациите помеѓу актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и обвинетиот пратеник Јохан Тарчуловски, кои јавното обвинителство денеска ги презентираше на рочиштето...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Василевски пред 27 април: Подобро е во Собрание да одиме без кравати, да не ни пречат

admin
На денешното рочиште за „крвавиот четврток“ беа презентирани докази од дополнителната листа на обвинителството. Помеѓу доказите беше и „вибер“ комуникација помеѓу пратениците на ВМРО-ДПМНЕ од...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

(Видео) Снимателите денеска куртулија од дополнителни проверки поради снимање на обвинителките

admin
„Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор од компјутер и веднаш потоа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Отец Пимен: Ден по 27 април Богдан ми се исповеда дека не му била намерата да влезе во Собранието

admin
„Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор од компјутер и веднаш потоа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Алими до Села на 27 април: Додека сум жив ќе те бранам

admin
,,Последно што помнам е дека во прес-центарот на Собранието врз пратениците се фрлаа предмети. Видов како кон мене фрлија монитор од компјутер и веднаш потоа...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Села: Претседателите на партиите кои не присуствуваа на 27 април се најверојатно и организаторите

admin
Во кривичниот суд попладнево продолжи испитувањето на поранешниот претседавач на Собранието, Трајко Вељаноски, во својство на сведок предложен од обвинетиот Горан Ѓошевски – Леви. Судијката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Припадничка на собраниското обезбедување: Ѓошевски даде наредба да се отворат вратите од собата за видео надзор

admin
Во кривичниот суд попладнево продолжи испитувањето на поранешниот претседавач на Собранието, Трајко Вељаноски, во својство на сведок предложен од обвинетиот Горан Ѓошевски – Леви. Судијката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Николовска: Кацарска го испрашуваше Вељаноски спротивно на законот

admin
Во кривичниот суд попладнево продолжи испитувањето на поранешниот претседавач на Собранието, Трајко Вељаноски, во својство на сведок предложен од обвинетиот Горан Ѓошевски – Леви. Судијката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Кој е тој Душко и кои се сите тие од МВР што треба да знаат, го праша Кацарска, Трајко Вељаноски

admin
Во кривичниот суд попладнево продолжи испитувањето на поранешниот претседавач на Собранието, Трајко Вељаноски, во својство на сведок предложен од обвинетиот, Горан Ѓошевски – Леви. Судијката...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Вељаноски: Ни на Бришкоска, ни на Василевски не им се јавив на 27 април

admin
На денешното рочиште за судењето за 27 април прв од дополнителните сведоци сведочеше Тони Алексовски, сведок кој го предложи обвинетиот Душко Лазаров. Алексовски е вработен...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Игор Југ го праша Вељаноски за албум на „Металика” – Дали политичарите беа господарите, а ние што скапуваме по затвори сме куклите?

admin
На денешното рочиште за судењето за 27 април прв од дополнителните сведоци сведочеше Тони Алексовски, сведок кој го предложи обвинетиот Душко Лазаров. Алексовски е вработен...