vesti24.mk

Tag : крвна група

ЗАБАВА

Вистината за крвните групи и коронавирусот, една е најотпорна

admin
Според новата студија од Данска, луѓето со нулта крвна група имаат помал ризик од заразување со ковид 19. Тие исто така имаат намален ризик од...
ЗАБАВА

Луѓето со овие крвни групи потешко симнуваат килограми, проверете дали сте еден од нив

admin
Луѓето кои имаат крвна група АБ + или АБ –, имаат потешкотии да го симнат вишокот килограми, тврди експерт за исхрана. Имено, нутриционистот Сем Кан...
ЗАБАВА

Само една крвна група е „магнет“ за комарци: Која најмалку страда?

admin
Граѓаните изминатиов период најчесто преку социјалните мрежи апелираа за инвазијата на комарци во Скопје. Главниот град по реакциите на граѓаните за комарците, во консултација со...
ЗАБАВА

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци!

admin
Според резултатите од истражување на Универзитетот Флорида, ако ја имате оваа крвна група, вие сте магнет за комарци. Дали сте забележале дека некои луѓе им...
ЗАБАВА

Луѓето со оваа крвна група се посебно загрозени од Ковид-19

admin
Германски и норвешки лекари ги потврдија претпоставките на своите кинески колеги дека крвната група има одлучувачка улога во развојот на заболувањата од новиот коронавирус. Кинески...
ЗАБАВА

Кинеските научници со ново откритие: Кажаа која крвна група е најзагрозена, а која е најотпорна на коронавирусот

admin
Луѓето со крвна група А се најподложни на зараза со коронавирус, додека оние со крвна група нулта се најотпорни, покажува резултатот од истражувањето на група...