vesti24.mk

Tag : крвна слика

ЗАБАВА

Важна вест за луѓето кои се слабокрвни, ова жените најмногу треба да го знаат

admin
Анемијата е предизвикана поради недостиг на железо во крвта, витамин Б12 и фолна киселина. Болеста се јавува доста често, а најчесто ги напаѓа жените на возраст од...