vesti24.mk

Tag : крвни групи

ЗАБАВА

Влијанието на крвната група врз слабеењето: Луѓето од овие две крвни групи тешко губат килограми!

admin
Луѓето кои имаат крвна група АБ + или АБ –, имаат потешкотии да го симнат вишокот килограми, тврди експерт за исхрана. Имено, нутриционистот Сем Кан...
Uncategorized

Луѓето со оваа крвна група живеат најдолго: Убедливо се најздрави!

admin
Истражувањето покажа дека не е сеедно која крвна група сме, кога станува збор за отпорност на организмот од болести. Најотпорен организам имаат лицата со крвна...