vesti24.mk

Tag : кременадли

ЗАБАВА

Одлична идеја за утрешниот ручек: Сос со печурки и вино за кременадли

admin
Вкусен сос со печурки за месо. СОСОТЈКИ: 300 гр. шампиеони 1 чаша бело вино 4 лажици брашно 4-5 лажици маргарин индиско оревче, сол и црвен...