vesti24.mk

Tag : крзно

ЗАБАВА

Најпознатите светски брендови за облека ќе го забранат крзното

admin
Луксузниот моден конгломерат „Керинг“ објави дека ќе ја исфрли употребата на вистинско крзно од животни во сите свои компании до есента 2022 година. „Керинг“, инаку...