vesti24.mk

Tag : Крива Паланка

ВЕСТИ

Затворен угостителски објект во Крива Паланка поради непочитување на мерките за Ковид-19

admin
На 13.02.2021 во 21.14 часот, при контрола на угостителски објекти на подрачјето на Крива Паланка, полициски службеници од ОВР Крива Паланка констатирале дека угостителски објект...
ВЕСТИ

Мицкоски: Со поддршка на Силјановска и победа на изборите ќе се отвори вратата за предвремените парламентарни избори во Македонија

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Општина Крива Паланка. Мицкоски пред присутните истакна дека после илјадници поминати километри...
ЦРНА ХРОНИКА

Гаѓал девојка со шишиња и чаши зашто не му се допаднала песната

Ferad Aruc
На новогодишната прослава во кривопаланечки локал, незадоволен гостин фрлал шишиња и чаши кон девојката која пуштала музика, извести во средата министерството за внатрешни работи. Дваесет...
МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка кај Крива Паланка, сообраќајот во прекин

admin
Целосно во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, кај местото „Просечник“ пред село Псача, поради сообраќајна незгода. Сообраќајот е во прекин од 8:15...