vesti24.mk

Tag : кривичен суд

ВЕСТИ

Ќе се врши реконструкција на убиството на младиот Ангел Петковски

admin
Кривичниот суд Скопје денеска донесе одлука да се прифати предлогот на одбраната во случајот Ангел Петковски и за истиот случај во наредниот период да се...
ВЕСТИ

Ново рочиште за „Монструм” во Кривичен суд Скопје

admin
Судскиот предмет за петкратното убиство во Смилковско Езеро во април 2012, познат како „Монструм” денеска продолжува во Кривичниот суд Скопје. Ова е прво рочиште по...
ВЕСТИ

Кривичен суд: Вработениот во судската писара е негативен на коронавирусот

admin
Основниот кривичен суд Скопје, во однос на информациите објавени на некои портали и профили на социјалните мрежи од 01.06.2020 год. дека вработен во судската писара...
ВЕСТИ

Ново рочиште за „Рекет”, продолжува презентирањето на материјалните докази

admin
Судскиот процес за предметот „Рекет“ продолжува денеска со презентација на материјалните докази. На последното рочиште за овој предмет се читаа и се презентира наредби и...
ВЕСТИ

Кривичен се огласи за притворите на Боки 13 и Зоки Кичеец- Еве ги деталите

admin
Кривичниот суд официјално соопшти дека го прифатил предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција да им се одреди притвор од 30...
ВЕСТИ

Осумте лица кои беа уапсени во петокот ќе поминат по 30 дена во притвор

admin
Кривичниот суд Скопје на денешната седница ги отфлри жалбите по изречената мерка притвор за осум лица кои беа приведени во петокот под сомнение за злоупотреба...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„Кажете дека брашното е канцерогено“, Јанакиески нарачувал инспекции во ромското маало во Струмица

Ferad Aruc
Во кривичниот суд во Скопје, продолжи пуштањето на бомбите во предметот „Титаник“ на специјалното јавно обвинителство. Во неколку од разговорите од 30 мај 2011 година,...
МАКЕДОНИЈА

Снимката во случајот „Поткуп“ против Заев ќе биде пуштена во судница

Ferad Aruc
Во кривичниот суд денеска треба да сведочи бизнисменот Иван Николов Сачевалиев во предметот„Поткуп“, во кој обвинет е премиерот Зоран Заев. Исто така, во судницата ќе...
МАКЕДОНИЈА

СКАНДАЛ: Дактилографка ги распределува предметите на судиите во Кривичен

Ferad Aruc
Скопскиот Кривичен суд освен што доби нов распоред на судии и големо помесѕување на места и позиции, деновиве претседателот Иван Џолев направил нов распоред и...