vesti24.mk

Tag : кривична пријава

ВЕСТИ

Кривична пријава за лихвар од Липковско за заем од 1.500 евра, барал 90.000 евра

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С.(52) од село Опае, општина Липково, осомничен за сторено кривично дело „лихварство“. Во текот на 2014 година, пријавениот на...
ВЕСТИ

Кривична против агент за недвижности од Скопје, зел капар за станови и не го уплатил

admin
Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Аеродром и Драчево поднесе кривична пријава против О.С.(47) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека...
ВЕСТИ

Жена приложила фалсификувана српска лична карта при влез во Македонија- си заработи кривична

admin
Кривична пријава е поднесена против жена за приложување фалсификувана српска лична карта на Граничниот премин Белановце, соопшти МВР. – Регионалниот центар за гранични работи Север...
ВЕСТИ

Од автомобил „покажувал двоглав орел“ во Ниш: Кривична против македонски државјанин

admin
Нишката полиција ќе поднесе кривична пријава против државјанин на Македонија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело поттикнување национална, расна и верска омраза...
ВЕСТИ

ЕК: Кривичната пријава против Сореца е кампања против делегацијата на ЕУ во Албанија

admin
Европската комисија реагираше во врска со кривичната пријава што против амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца, вчера ја поднесе Алијансата за одбрана на Националниот...
ВЕСТИ

Поради незадоволство од судска пресуда, 10 месеци и` се заканувала на адвокатка од Прилеп

admin
ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Р.Ѓ.(68) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Во периодот од јуни...
ВЕСТИ

При сообраќајна контрола на возило, пронајдена дрога кај сопатникот- кривична за охриѓанец

admin
СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Р.(21) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични...
ВЕСТИ

Тетовец се претставувал како бизнисмен: Лажел компании дека нивни вработени се загинати или повредени во сообраќајки

admin
Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 44-годишниот тетовец Р.М.(44) од Тетово, поради основи на сомнение дека сторил...
ВЕСТИ

Кумановци фалсификувале пари, па ги користеле во казино

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.Р.(43) и Н.С.(32) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“. -Пријавените, на 22.01.2021 од...
ВЕСТИ

Кривична за гостиварски угостител за непочитување на ковид-мерките

admin
ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против 65-годишен сопственик на угостителски објект во Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените...
ВЕСТИ

Кривична пријава за двајца струмичани поради непостапување според здравствени прописи

admin
Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство – Струмица ќе поднесе кривична пријава против Л.К. (36) и Д.К. (44) и двајцата од Струмица,...
ВЕСТИ

Директорот на АР Муслиу, назначен од Пендаровски, добил кривична пријава

admin
По констатирано политичко влијание врз судството во случајот Меѓународен сојуз кога беа презентирани пораки од примерот Зоран Заев, од кривична пријава против висок безбедносен службеник...
ВЕСТИ

Лидија Димова заработи кривична пријава заедно со уште три лица- причиниле штета од над 25 милиони денари

admin
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против :Л. Д. , директор на Национална...