vesti24.mk

Tag : кривично дело

ВЕСТИ

СДСМ со закана до граѓаните да се потпишат бидејќи бојкотот е кривично дело!

admin
Во Република Северна Македонија по речиси 19 години се спроведува најмасовната и најсложена операција согласно сите стандарди на Евростат и Обединетите нации. Државата конечно ќе...
ВЕСТИ

Лажно пријавиле кривично дело- лишени од слобода две лица од Пробиштип

admin
Полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода А.Д.(19) и Д.А.(22), двајцата од Пробиштип поради сомнение за сторено кривично дело „лажно пријавување на кривично...