vesti24.mk

Tag : кризна состојба

ВЕСТИ

КРИЗНА СОСТОЈБА ОД 30 ДЕНА ВО МАКЕДОНИЈА: Утре Владата ќе одржи седница

admin
Владата утре во 08.30 часот ќе одржи седница за предлогот на Управувачкиот комитет за воведување кризна состојба во траење од 30 дена поради состојбата со...
ВЕСТИ

Курир дознава: Вечер во 21 часот ќе биде прогласена кризна состојба

admin
Вечер во 21 часот, владата ќе заседава и ќе биде воведена кризна состојба на цела територија на државата, дознава Курир. Имено Советот за безбедност предложи,...