vesti24.mk

Tag : криминал

ВЕСТИ

Мицкоски: Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во криминал, а тој да е чист, рибата смрди од главата (ВИДЕО)

admin
Не може сите луѓе на Заев да се до гуша во криминал, а тој да е чист, реагира преку цосијалната мрежа на Фејсбук претседателот на...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Секој ден на површина излегуваат информации кои упатуваат на вмешаност на власта во нелегални бизниси

admin
Секојдневно испливува на површина по едно делче од мозаикот на криминалната шема  нелегалниот бизнис со марихуана, кое упатува на вмешаност на власта. Кај лице блиско до...
ВЕСТИ

Амбасадорката Брнс: Формирањето на влада е во рацете на пратениците, нова влада за справување со корупцијата и неказнивоста на криминалот

admin
-Новата влада да се формира во предвидените рокови, со цел да се продолжи борбата против здравствената криза со Ковид-19. Во парлементарна систем, премиерското место е...
ВЕСТИ

Телма: Не се само два, 10 милиони евра украле газдите од државните пари за исплата на плати

admin
Не биле два, туку 10 милиони евра е сумата пари која ја украле газдите од државната помош наменета за исплата на минималец од 14.500 денари...
ВЕСТИ

„Не може да имаме држава, се додека не се открие рекетот и криминалот кој се става под тепих“

admin
Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие работи...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот и насилството станаа симбол на оваа разуздана банда на власт, Македонија со СДСМ е небезбедна држава

admin
Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим. Аболицираниот криминалец Зоран Заев е поттикнувач и заштитник на криминалот и беззаконието ...
ЗАБАВА

Научниците тврдат: Ген на криминалот не постои

admin
Грабежи, насилиство, убиства… Што го тера човекот да го крши законот и да врши тешки престапи? Дали е во прашање тешкото детство, семејното и социјалното опкружување...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Корупцијата и криминалот царуваат во државата

Ferad Aruc
Македонија е заложник на криминалниот картел кој го предводи Заев. Правната држава стана мисловна именка, а за само една година СДСМ и Заев успеаја да...
СВЕТ

Само Јапонци можат исмислат вакво нешто

Ferad Aruc
Јапонска компанија прави виртуелни машки силуети за да ги заштити девојките и жените кои живеат сами. Силуетите од карате борци, бодибилдери и секојдневни момчиња бркаат...