vesti24.mk

Tag : Крими Хроника

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА ЦРНА ХРОНИКА

Два автомобили запалени утрово во Скопје

Ferad Aruc
Во два одделни инцидентa, рано утрото во петокот запалени се два автомобила во Скопје. Министерството за внатрешни работи засега без информации за причините за опожарувањето...
МАКЕДОНИЈА

Ќерка го ограбила татка си, му украла накит и пари вредни повеќе од 10.000 евра

Ferad Aruc
18-годишна девојка од тетовското село Туденце е осомничена дека од сефот на татка си украла разновиден златен накит и повеќе 10.000 евра. Според информациите на...