vesti24.mk

Tag : Крим

Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Трамп изненадил со одговорот на прашањето дали ќе го признае Крим

admin
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не ја исклучил можноста САД да го признаат руското присоединување на Крим. “Ќе видиме. Претседателот Обама дозволи да дојде до...