vesti24.mk

Tag : кристина кох

ЗАБАВА

Кристина Кох – жената која најдолго престојуваше во Вселената, се врати на Земјата

admin
Астронаутката на НАСА, Американката Кристина Кох е, официјално, жената која најдолго време мина во Вселената. Капсула „Сојуз” во својата посада освен Кох, ги имаше и...