vesti24.mk

Tag : Кристин Маккарти

ЗАБАВА

„Волт Дизни” има загуби од 175 милиони долари заради коронавирусот

admin
Компанијата „Волт Дизни“ соопшти дека претрпела загуби од 175 милиони долари заради затворањето на своите забавни паркови „Дизниленд” во Шангај и Хонг Конг. Двете тематски...