vesti24.mk

Tag : кристијан

ЗАБАВА

ВИДЕО: Внукот на Тоше во Лондон ја сними својата прва соло песна

admin
Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески ја сними својата прва соло песна во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон. Песната се вика „We...