vesti24.mk

Tag : крмљ

СВЕТ

Москва предупреди дека извештајoт на американските демократи за „руското мешање“ ќе им наштети на односите

Ferad Aruc
Кремљ во четврокот го карактеризираше извештајот на пратениците на американската Демократска партија во кој ја обвинуваат Русија за наводно мешење во претседателските избори во САД...