vesti24.mk

Tag : крокодил

ЗАБАВА

Оваа фотографија стана голем хит на интернет: Крокодил од загрозен вид на грбот носи повеќе од 100 младенчиња

admin
Индискиот фотограф Дритиман Мукерџи ја работи својата работа веќе 20 години. Тој е особено посветен на заштита на животните, а неговите фотографии привлекуваат огромно внимание....
ЗАБАВА

Овој рибар остана шокиран: Мислеше дека фатил огромна риба, но… (ВИДЕО)

admin
Рибар останал во шок откако ја кренал јадицата со која прво помислил дека фатил огромна риба. Тогаш видел дека на јадицата фатил крокодил. Џим Фалкенберг...
ЗАБАВА

Крокодил тежок 154 килограми немало да остане жив поради патики (ВИДЕО)

admin
Крокодил тежок 154 килограми морал итно да се однесе на операција поради патиката што ја проголтал. Имено, ветеринарите на една клиника во Флорида добиле итен...
ЗАБАВА

ФОТО: Мртов крокодил пронајден под училиштен под во Велс

admin
Вработени во училиштето „Исгол Гyнрад Гyмраег Бодрингалт“ во велшкиот округ Ронда откриле леш од крокодил закопан под подот на една училница. Британските медиуми пренесуваат дека...
ЗАБАВА

Жестока битка за живот меѓу предатори: Три лавови нападнаа крокодил, потоа почна масакр (ВИДЕО)

admin
Оние кои одат на Сафари, знаат дека секогаш мора да бидат внимателни, бидејќи дивите животни се непредвидливи. Сепак, група туристи не очекувале дека ќе присуствуваат...
ЗАБАВА

Вистински хорор: Отидоа на ноќно капење во базен- во еден момент сфатија дека не се сами (ВИДЕО)

admin
Еден пар доживеа хорор на ноќно капење. Она што го сними камерата на приватниот имот на овој пар од Зимбабве е просто неверојатно. Пливаа во...