vesti24.mk

Tag : крофни

ЗАБАВА

„Прсти да излижеш“: Рецепт за највкусните крофни кои сте ги пробале

admin
Наједноставниот рецепт за крофни, со сигурност ќе бидат превкусни. Состојки: Половина килограм брашно 250 мл млеко Кесичка сув квасец Лажица шеќер 1 јајце Малку сол...
ЗАБАВА

Без пржење: Најлесниот и најздравиот рецепт за крофни

admin
Според традиционалните рецепти, крофните се пржат во масло. Но, доколку сакате да ги избегнете маснотиите и да ги подготвите крофните во поздрава верзија, тогаш пробајте...