vesti24.mk

Tag : ксом

ВЕСТИ

КСОМ со реакција за најавата за задолжителна вакцинација: Неприфатливо е да се наруши слободниот избор на работниците

admin
Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ) е против задолжителната вакцинација за вработените во јавниот и приватниот сектор. – Како синдикат сметаме дека неприфатливо е...