vesti24.mk

Tag : куба

ЗАБАВА

Отворен новиот музеј на Фидел Кастро на Куба (ФОТО)

admin
Покрај трошните згради, и каде што корењата на дрвјата го пробиваат тротоарот, една од најголемите вили во Хавана е обновена во сјајна убавина во името...
ЗДРАВЈЕ

Куба произведе вакцина против Рак за народни цени, излечени 100 илјади, Меѓу нив и странци

Ferad Aruc
Ракот веќе одамна не е само болест, но се претвори во една од најпрофитабилните бизнис индустрии – тоа сите го знаеме! Фармацевтските корпорации, болниците, трговците,...
ЖИВОТ

Македонец по враќањето од Куба: Луѓето таму се среќни и со 40 долари месечно

Ferad Aruc
Македонскиот мејкап-артист Даниел Николовски реши малку да се одмори од работата и да летува на Куба среде декември. Куба е досега дефинитивно моето најубаво искуство...