vesti24.mk

Tag : кудс

СВЕТ

Ердоган разговараше телефонски со папата Франциско

Ferad Aruc
Папата и турскиот претседател исто така го нагласија и значењето на заедничките напори во заштитување на статусот на Кудс, вели изворот, кој зборуваше под услов...