vesti24.mk

Tag : кулата трам

СВЕТ

Пожар во кулата Трамп во Њујорк

Ferad Aruc
Пожар избувна на еден од последните катови на Кулата Трамп во Њујорк, објавија американските медиуми. Пожарникарите се обидуваат да го изгаснат огнот. Медиумите објавуваат различни...