vesti24.mk

Tag : куманово-крива паланка

ВЕСТИ

Судир на две патнички возила кај Длабочица, сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка-Деве Баир во целосен прекин

admin
Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка- Деве Баир е целосно...
ВЕСТИ

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка

admin
Патниот правец Куманово – Крива Паланка е во прекин, поради случена сообраќајна незгода, соопштија од АМСМ. „Во 13:00 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на...