vesti24.mk

Tag : Куманово

ВЕСТИ

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми пензии и поголеми плати

admin
Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги тиштат, за...
ВЕСТИ

Не наседнувајте: И се јавиле да и кажат дека ќерка и згазила дете, а за да ја „спасат“ мора да им даде пари- истото и го сторила!

admin
На 16.05.2020 во 18.00 во СВР Куманово, Д.Р.(70) од Куманово пријавила дека била измамена од едно лице за сума од 1.050 евра. Според пријавеното, околу...
ВЕСТИ

Малолетник паднал од зграда во Куманово, со тешки повреди пренесен на клиника

admin
Четиринаесетгодишно момче денеска паднало од објект на поранешен „Жито-мел” во Куманово и се здобило со тешки телесни повреди, информираше кумановската полиција. Случајот кај нив го...
ВЕСТИ

Пронајдено детето од Куманово кое беше пријавено за исчезнато

admin
Единаесетгодишното момче од Куманово е пронајдено откако во понеделникот беше пријавено дека се оддалечило од дома, соопштија денеска од МВР. Момчето е пронајдено вчера во...
ВЕСТИ

Мицкоски од Куманово: На 12-ти април избори ќе има и победува обновата за Македонија

admin
После изборите, на 12 април нема бегање. Следува одговорност. Па колку и да праќате гласници да молат за милост. Ќе одговарате и за арамилукот, ќе...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Таткото на убиецот на малиот Алмир ечлен на СДСМ, и близок пријател на градоначалникот на Куманово!

Ferad Aruc
Четиригодишниот Алмир Алиу од Куманово пред неколку години на нечовечки начин беше убиен од страна на Бобан Илиќ, додека ова е документирано и со видеа....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски на кафе дружба со граѓаните од Куманово (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Куманово, каде оствари средба со голем број луѓе. Тој посетата на Куманово ја искористи за...
МОДА

(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

Ivana
Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида. Арбенита...
МАКЕДОНИЈА

Хигиеничар го претепал директорот на основно училиште во Куманово

admin
СВР Куманово поднесе кривична пријава против 48-годишниот Е.Н. од Куманово кој бил вработен како хигиеничар во Основното Училиште “Бајрам Шабани” до април 2017 година кога...
МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка кај Крива Паланка, сообраќајот во прекин

admin
Целосно во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, кај местото „Просечник“ пред село Псача, поради сообраќајна незгода. Сообраќајот е во прекин од 8:15...