vesti24.mk

Tag : кумановско

ВЕСТИ

Во кумановско приведени седум мигранти од Сирија

admin
Седум мигранти од Сирија, синоќа, се пронајдени и приведени во реонот на кумановското село Речица. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица за...