vesti24.mk

Tag : курбан бајрам

ВЕСТИ

Верниците од исламска вероисповед го слават Курбан Бајрам

admin
Верниците од исламска вероисповед денеска го слават празникот Курбан Бајрам, вториот најголем празник на муслиманите по Фитр Бајрам. На првиот ден од празникот се изведува...
ВЕСТИ

ВТОРНИК НЕРАБОТЕН ДЕН – до крајот на годината ни остануваат само уште два споени викенди

admin
Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07) 20 Јули, вторник,...