vesti24.mk

Tag : Курди

СВЕТ

Масовна тепачка на Турци и Курди на германски аеродром

Ferad Aruc
Повеќе од 180 луѓе се вмешаа во судирот на Турци и Курди на аеродромот во Хановер. Четворица се повредени во инцидентот во кој полицијата морала...
СВЕТ

Ердоган им се закани на Американците: Ќе ја задушиме војската на теророт пред да се роди!

Ferad Aruc
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се закани дека ќе ги „задуши“ американско-сириските сили „пред тие воопшто да се родат“ на северот на Сирија, пренесува британската...