vesti24.mk

Tag : курто дудуш

ВЕСТИ

Дудуш во ек на коронавирус дели канти- животот на педесетина граѓани ставени во опасност (ФОТО)

admin
Градоначалникот од редовите на СДСМ на Шуто Оризари не престанува да прави скандали откако е на власт во оваа општина. Тој денеска делеше канти за...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Курто Дудуш не може да се помири со пресудата

admin
Шест дена откако градоначалникот на општина Шуто Оризари, Курто Дудуш, ја доби пресудата – судска опомена од судијата Ѓоко Ристов од Кривичниот суд по приватната...
ВЕСТИ

Вонбрачната партнерка на Курто Дудуш како претседател на Советот на Општина Шутка си ја вработила мајка си иако таа не се појавува на работа

admin
Фатима Османовска претседател на Советот на општина Шуто Оризари која истовремено е вонбрачен партнер на Курто Дудуш откако станала претседател на Советот ја вработила својата...
ВЕСТИ

Лидер: Вака МВР го заташкало тепањето од Курто Дудуш

admin
Ексклузивни документи од МВР пристигнаа до редакцијата на “Економски Лидер” на кои се прикажува како министерството го прикривало тепањето на лицето Сенат Јашар од страна...
ВЕСТИ

Курто Дудуш одржува партиски состаноци во општинска канцеларија (ФОТО)

admin
Градоначалникот на Општина Шуто Оризари Курто Дудуш очигледно продолжува со користење на службените простории на општината за партиски состаноци во вечерните часови, на кои што...