vesti24.mk

Tag : куче

ЗАБАВА

ВАЖНИ СОВЕТИ: Ако на одмор го носите и вашето куче, овие работи МОРА да ги знаете

admin
Пред да почнете да планирате, без разлика дали се работи за приватно сместување или сместување во хотел, информирајте се дали е дозволен престој и за...
ЗАБАВА

Му врзал балони на малото куче, за тоа да лета – уапсен популарен Јутјубер (ВИДЕО)

admin
Индиската полиција уапси „јутјубер“ затоа што му врзал балони со хелиум на своето домашно милениче, за тоа „да лета“. Гаурав Шарма (32) снимил видео на...
ЗАБАВА

Луѓето кои чуваат куче се посреќни и поотпорни на депресија и срцеви болести

admin
Луѓето кои чуваат кучиња се поотпорни на срцеви болести. Низа истражувања покажуваат дека животот со куче позитивно влијае на општото здравје и расположение. Истражувањето спроведено...
ЗАБАВА

Жена одлучила сама да си го шиша кучето за да заштеди пари – резултатот е урнебесен !

admin
Самостојните фризури станаа популарни за време на „заклучувањето“ поради пандемијата на коронавирусот а тоа важи и за домашните миленици. Некои не можеа да посетуваат салони...
ЗАБАВА

Ова куче не може да си помогне кога ќе ја слушне својата омилена песна (ВИДЕО)

admin
Преслатката видео снимка станала вирална, а Сид ги воодушевила луѓето со својот талент. Иако сите кучиња се посебни, некои може да се пофалат со необични...
ЗАБАВА

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

admin
Оваа фотографија е толку моќна што покажува какви емоции знаат да покажат животните. Овца изразува благодарност на едно куче откако тоа го спаси нејзиното јагне...
ЗАБАВА

Жена херојски влетала во замрзнатата вода од базенот како би го спасила своето куче- оваа видео снимка ќе ве облее со емоции (ВИДЕО)

admin
Жена од сојузната американска држава Тенеси скокнала во замрзнат базен во својот двор за да го спаси кучето кое падна внатре додека си играше со...
ЗАБАВА

Куче падна во замрзнат базен, реакцијата на неговиот сопственик ќе ве воодушеви (ВИДЕО)

admin
Студеното време преовладуваше последните денови во Тексас, а водата во базените пред многу куќи се замрзнала и ги претворила во лизгалишта. Дан Холмс научил на...
ЗАБАВА

Мислите дека вашето куче не знае кога сте пијани ? Овие чекори ве издаваат

admin
Ако се сеќавате на вашите тинејџерски денови кога се обидувавте да ги поминете родителите без да забележат дека сте пиеле малку повеќе алкохол на забавата...
ЗАБАВА

„Го однесов кучето во салон и сега плачам“: Зарем ова е истото милениче? (ФОТО)

admin
Еден корисник на Твитер се пожали дека бил многу разочаран кога го видел своето куче по посетата на салон за миленичиња. „Го однесов своето бебе...