vesti24.mk

Tag : куќа на љубовниците

ЗАБАВА

Куќата на љубовниците во Помпеја се отвора по 40 години

admin
Куќата на љубовниците“, едно од најпознатите зданија во древниот римски град Помпеја, се отвора за јавноста по 40 години, објави италијанскиот министер за култура, Дарио...