vesti24.mk

Tag : кфор

Uncategorized

Kонвој на КФОР влезе во Македонија, причината непозната

admin
Голем конвој на КФОР утрово влегол во Македонија на граничниот премин Блаце, пишува Прес24, јавува ИНА. Според информациите на агенцијата, станува збор за италијански трупи...