vesti24.mk

Tag : лабораторија

ЗАБАВА

Лабораторијата на Тесла во САД ќе стане музеј

admin
Варденклиф, единствената преостаната лабораторија на Никола Тесла, што се наоѓа на Лонг Ајленд (САД), е на чекор до нејзино претворање во Музеј Тесла, изјави директорот...