vesti24.mk

Tag : лабрадор

ЗАБАВА

Лабрадорите 28 години се најпопуларна раса кучиња во САД

admin
Лабрадорите веќе 28 години по ред се најпопуларната раса кучиња во САД, покажува новообјавениот извештај на Американскиот кинолошки сојуз. На листата 10 најпопуларни се најде...