vesti24.mk

Tag : лавица

ЗАБАВА

Лавица убила лав по осум години заеднички живот во Зоолошка

admin
Зоолошката градина во Индијанаполис се обидува да утврди зошто лавицата Зури го нападнала и убила лавот Нијак по осум години заеднички живот. Зоолошката градина соопшти...
ЗАБАВА

Лавица фатила мало бебе антилопа и сите мислеле дека тука е крајот, но тогаш се случило нешто несекојдневно!(видео)

admin
Оваа лавица го освои интернетот. Во природата владее закон на посилниот и може да биде и тоа како суров. Така посилните животни ги ловат оние...