vesti24.mk

Tag : лажна информација

ВЕСТИ

Честитката од Алексис Ципрас до Заев всушност била лажна вест

admin
Лажна беше информацијата која што ја објавија дел од медиумите во Македонија дека наводно поранешниот премиер Алексис Ципрас преку социјалната мрежа на Твитер испратил честитка...