vesti24.mk

Tag : лажни вести

ВЕСТИ

Николоски: „Лажните вести“ на СДСМ и Заев стануваат вистина!

admin
Во неможност да одговорат со аргументи СДСМ и Заев во нервоза пробуваат да ме дискредитираат со етикетата “лажни вести”. Така им е најлесно. Се додека,,...
ВЕСТИ

Ако мислите дека има се помалку критика за власта, ова е причината за тоа

admin
Корисниците на Фејсбук, читателите на најчитаните македонски информативни портали, колумнистите и новинарите забележуваат дека, особено годинава а екстремно последниве месеци, е присутна цензура на интеренет...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Инстаграм воведува функција за обележување лажни вести

admin
Инстаграм воведува функција за пријавување и обележување лажни вести. За да се пријави одредена содржина, ќе треба да кликнете на трите точки во горниот десен...
СВЕТ

Наскоро Фејсбук ќе ви открива кои ваши пријатели споделуваат лажни вести

Ferad Aruc
Фејсбук оваа седмица ќе направи апдејт со кој ќе воведе дополнителни алатки во борбата против лажните вести. Иако на прв поглед се чини дека апдејтот...
ТЕХНОЛОГИЈА

Фејсбук во војна со лажните вести: Корисниците ќе бидат предупредени и пред да ја прочитаат лажната вест

Ferad Aruc
Фејсбук наскоро ќе го промени начинот на идентификација на лажните вести. Сите корисници ќе бидат предупредени дури и пред да ја отворат статијата со лажна...