vesti24.mk

Tag : лама

ЗАБАВА

Драма во Мадрид: Камили и лама избегале од циркус, па си прошетаа низ улиците (ФОТО)

admin
Граѓаните на Мадрид и шпанската полиција во петокот вечерта се соочија со невообичаена глетка во главниот град на Шпанија, кога голем број камили и една...