vesti24.mk

Tag : ламба

ЗАБАВА

Урнебесна измама: На доктор му ја продале ламбата на Аладин, глумеле дури и дух

admin
Двајца мажи се уапсени во индиската држава Утар Прадеш за наводна измама на еден лекар, на кој му продале „Аладинова ламба“, за која му ветиле...