vesti24.mk

Tag : Ламборџини

ЗАБАВА

Запленето „Ламборџини“ од 270.000 евра поради брзо возење

admin
Данската полиција заплени луксузен спортски автомобил „Ламборџини хуракан“, поради брзо возење, само неколку часа откако неговиот сопственик го купил возилото. Маж, инаку ирачки државјанин кој...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„Lamborghini“ го претстави најмоќниот автомобил во својата историја (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Компанијата „Automobili Lamborghini“ го претстави најмоќниот суперавтомобил во својата историја. Тој е наречен „Essenza SCV12“ и е развиен од спортската поделба „Squadra Corse“ и дизајнерското...
ЗАБАВА

Малолетник украл автомобил па се забил во скапоцено Ламборџини- кога ќе дознае колку пари е никогаш нема да излезе од затвор!

admin
Едно 14 годишно дете од Австралија на најлош можен начин се одлучило да украде автомобил и со истиот да се повози. Австриската полиција минатата недела...
ЗАБАВА

Млад богаташ подготви спектакуларно запросување со Ламборџини: Кога го слушна одговорот, направи невиден хаос (ВИДЕО)

admin
Еден млад новопечен богаташ од Кина се одлучил јавно да ја запроси својата девојка, но тоа му се одбило од глава бидејќи таа пред сите...
ЗАБАВА

Солзи вредни пола милион долари: Сакал да се пофали со прескапото „Ламборџини“, па го смачка во ѕид (ВИДЕО)

admin
Возач на „Ламборџини“ вредно 500.000 долари се правел важен пред маса на случајни минувачи во Лондон, но во еден момент изгубил контрола и удрил во...
ЗАБАВА

Имате Хонда, а сакате Ламборџини? Еве го решението (ВИДЕО)

admin
Екипа автомобилски ентузијасти од Мумбај трансформираа Хонда Акорд Купе во реплика на Ламборџини Авентадор. На интернет може да најдете многу видео снимки од најразлични реплики...
АВТОМОБИЛИ

Ламборџини Урус оди на Дакар за ултимативен тест?

Ferad Aruc
Според најновите гласини, Ламборџини планира да учествува на неколку натпреварувања од различен тип за да ја докажат моќта на нивниот SUV – Урус. Шефот на...
АВТОМОБИЛИ

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Ferad Aruc
Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...