vesti24.mk

Tag : Ламбурџини

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Раст на продажбата на Ламборџини за 96 отсто

admin
Фолксваген Ламборџини соопштија дека нивните испораки пораснале за дури 96 отсто во првата половина од годинава, најмногу поради новиот модел – „Урус“. Италијанскиот производител на...
АВТОМОБИЛИ

Lamborghini: Urus SUV е полн погодок

Ferad Aruc
Според последниот извештај од компанијата, во Lamborghini се презадоволни од побарувачката на неодамна претставениот SUV модел Urus. Интересот за овој автомобил е многу поголем отколку...