vesti24.mk

Tag : латас притвор

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СЈО бара притвор за Груевски, високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ и …

admin
СЈО бара притвор за Груевски, високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ и Латас! Специјалното јавно обвинителство бара притвор за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Специјалната јавна обвинителка,...