vesti24.mk

Tag : лг

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Овој производител на телефони заминува во историјата – еве кои негови иновативни телефони ќе се паметат долго време

admin
Откако дефинитивно потврди дека ќе го затвори одделот за производство на паметни телефони, јужнокорејската компанија LG објави дека клиентите и сопствениците на сегашните модели нема...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони кој поради загуби го затвора својот синџир на производство

admin
„ЛГ“ е првиот голем производител на смартфони што се повлекува од пазаротСеул, 5 април 2021 (МИА) – Јужнокорејската компанија „ЛГ електроникс инк.“ е првиот голем...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Долги години беше добро познато име на пазарот – оваа компанија за телефони, најверојатно заминува во историјата!

admin
Јужнокорејската компанија „Ел-џи“ долги години беше добро познато име на пазарот на телефони. Сепак, последниве неколку години, ја губи трката со „поголемите играчи“… Така, за...
ТЕХНОЛОГИЈА

Кралот на телевизорите: LG наскоро претставува 88-инчен 8K OLED екран

Ferad Aruc
LG ќе ја збогати својата гама на телевизори со нов модел кој ќе го добие импресивниот екран кој ќе биде претставен наскоро на саемот Consumer...