vesti24.mk

Tag : лего

ЗАБАВА

Ова е навидум обична елка, но погледнете подобро од што е направена (ВИДЕО)

admin
Погледнете го божиќното дрво направено од илјадници Лего коцки. Дрвото е високо 8 метри, а дури и подароците под „елката“ се направени од популарните коцки. Изработката...
ЗАБАВА

Внимавајте какви коцки му купувате на вашето дете, не се почитуваат ниту судските пресуди

admin
И покрај судската пресуда во ноември, кинеската компанија Lepin, продолжила да произведува копии на Лего коцки, кои речиси не можат да се разликуваат од оригиналот,...