vesti24.mk

Tag : леден брод

ЗАБАВА

Корисник на „Гугл мапс“ открил леден брод: Нема да верувате за што е наменет! (ВИДЕО)

admin
Љубител на „Гугл мапс“, односно на откривање на привлечностите што ги крие нашата планета, откри мистериозен „леден брод“ долг дури 122 метри, на 160 километри...