vesti24.mk

Tag : Лекари

ЗАБАВА

Лекарите предупредуваат: Доколку имате ваков притисок веднаш реагирајте, во оваа фаза може да се лекувате без лекови!

admin
Кардиологот Матс Халдин од Шведска посочи сериозни болести и состојби што се јавуваат како последица на хипертензија, меѓу кои се мозочен удар, срцев удар, срцева...
ВЕСТИ

Специјализантите се уште без здравствено осигурување и платени дежурства, а максимално вклучени во ковид центрите

admin
Специјализантите преку соопштение до медиумите повторно ги истакнаа проблемите со кои се соочуваат и бараат реализација на нивните проблеми. Тие посочуваат дека се уште немаат...
ЗАБАВА

Поспано момче пренесено во болница: Лекарите пронашле нешто страшно во неговата глава (ФОТО)

admin
Лекарите од Ерусалим биле шокирани кога ја откриле причината за ненадејната дремливост кај деветгодишно момче, кое било донесено во болница од загрижени родители. Родителите пристигнале...
ВЕСТИ

Јанушев: Се обврзуваме за поголеми плати на лекарите, стоматолозите и медицинските работници

admin
Квалитетот на здравството е клучен за секоја нација. Тоа е систем во кој треба да бидат задоволни и лекарите, медицинските работници и пациентите. Нашите лекари...
ЗАБАВА

Лекарите во Кина заиграа од среќа: Играа балет пред болницата од која излегоа излекувани пациенти

admin
Тие со денови неуморно се бореа против коронавирусот на „првата борбена линија“, а потоа моментот на одмор го искористија за да танцуваа дел од балетот...
ЗАБАВА

Предупредување од докторите: Крлежите почнаа да напаѓаат- совети како да се заштитите

admin
Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и повисоките временски температури. Време во кое се буди флората и фауната низ парковите, ливадите и планините. Меѓутоа со тоа...
ЗАБАВА

Лекарите предупредуваат: Сите ја правите оваа голема грешка за време на пеколните жештини, еве зошто да престанете веднаш

admin
Голема грешка за време на пеколните жештини е да се пие ладна вода или сокови полни со мраз, бидејќи тогаш на течноста ѐ е потребно...
СВЕТ

Лекари во Канада го одбија покачувањето на платите со отворено писмо

Ferad Aruc
Повеќе од 500 лекари во Канада, заедно со 150 студенти на медицина, потпишаа отворено писмо во кое протестираат поради зголемувањето на платите. „Ние, лекарите во...