vesti24.mk

Tag : Лекарска комора

ЗАБАВА

Косопад е честа појава во пост ковид периодот

admin
Различни промени на кожата, манифестирани како црвенило, осип, лезии или поинтензивно опаѓање на косата се дел од симптомите кои може да ги предизвика Ковид19 во...
ВЕСТИ

Лазаров: Текстот кој лекарската комора го прати на матичните лекари за употреба на ивермектин е плагијат, автор на оригиналниот текст е Марјан Божиновски

admin
„Каква срамота е ова?Вчера Лекарска Комора на мејл кај лекарите низ Македонија дисперзира текст насловен:“МИСЛЕЊЕ ЗА УПОТРЕБА НА ИВЕРМЕКТИН КАЈ ПАЦИЕНТИ СО COVID-19Од стручниот колегиум...