vesti24.mk

Tag : лекар

ЗАБАВА

Овие грешки многумина ги прават, а можат да ве чинат здравје!

admin
Речиси секоја личност која има пристап до интернет барем еднаш симптомите на некоја болест ги побарала на Гугл. Како последица на тоа најчесто се појавува...
ЗАБАВА

Спиете подолго од 8 часа? Веднаш посетете лекар

admin
Доколку секој ден спиете повеќе од осум часа, треба да го посетите вашиот лекар. Новото истражување покажува дека ако спиете премногу, може да имате сериозни...
ЗАБАВА

Три месеци ги игнорирав овие симптоми затоа што тоа на сите им се случува: Тек на лекар ја дознав ужасната вистина (ФОТО)

admin
31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа надуеност, честа дијареа и болки...