vesti24.mk

Tag : лекување

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во Македонија на инфективните одделенија се лекуваат 343 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 343 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Во ковид-центрите хоспитализирани вкупно 1348 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 872 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

На инфективните одделенија во Македонија се лекуваат 824 пациенти

admin
Во изминатите 24 часа во КОВИД-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По...
ЗАБАВА

Зошто петтиот и десеттиот ден се најважни за лицата кои имаат Ковид-19?

admin
Списокот на симптоми на Ковид-19 е прилично долг, но лицата кои имаат типични симптоми заболуваат во првите неколку дена од почетокот на инфекцијата. Почетните денови...
ЗАБАВА

Овој лек е одобрен за лекување на Ковид-19, за една третина ја намалува смртноста

admin
Европската агенција за лекови (ЕМА) одобри употреба на дексаметазон за лекување на пациентите со Ковид-19 кои имаат проблеми со дишењето. Дексаметазонот може да се користи...
ЗАБАВА

ФОТО: Рентген снимка покажува што им прави коронавирусот на белите дробови

admin
Рентгенските снимки на пациентите заразени со коронавирус на најдобар можен начин прикажува што овој вирус им прави на белите дробови. Имено, пациентка која се лекува...
ЖИВОТ

Маж ми чекаше пред врата, бајач ме лекуваше со секс – исповед на измамена жена

Ferad Aruc
Млада жена, поради семејни и здравствени проблеми му се обратила на Зоран Т, наречен Триша Видовитиот, и поради тоа животот и се претворил во пекол....